חיפוש
  • עדי נסים

💠*על ליאור ועל הזדמנויות*💠

עודכן ב: 29 אוק 2019

ראיון רחוב – איפה זה פוגש אותי? ליאור 28.8.2019 גבעתיים ישראל --------------------------------------- נפגשתי עם ליאור מוקדם בבוקר בפארק בגבעתיים. זה היה סוף אוגוסט, התיישבנו על ספסל ליד מצפה הכוכבים בפארק.


🔷הנה 10 דברים מעניינים שעלו בראיון עם ליאור🔷:


1. 🔸ליאור מרגישה "דלוקה" ממפגשים עם א.נשים🔸 – השאלה הראשונה ששאלתי את ליאור הייתה "מה משמח אותך? את נראית אדם מאוד שמח". היא חייכה חיוך גדול ואמרה: "נכון. יחסית אני אדם מאוד שמח" "תמיד שואלים אותי – מה נקודות השבר שלך? אז אני שמחה שהתחלת דווקא מנקודות השמחה". "אנשים מאוד מאוד משמחים אותי". ליאור השיבה לשאלתי. "אני מרגישה שמכל מפגש חברתי אני יוצאת, כמו שאנשים 'דלוקים ' לצורך העניין, אני יוצאת מלאת אנרגיה ומחשבות. לקשר בין אנשים ולהכיר אנשים חדשים. אז לגמרי אנשים".


2. 🔸ליאור אוהבת ללמוד🔸 – גם זה בין הדברים שמשמחים אותה. יש לה שני תארים, אבל היא לא עוסקת במה שלמדה במסגרת התארים. היא נדלקה על הקונספט של לימודי תעודה, ומאז היא כל הזמן לומדת ותמיד בא לה להמשיך ללמוד. לאחרונה היא סיימה ללמוד קורס "אמא מאמנת" אצל אפרת לקט. בעתיד מתכננת ללמוד, בין היתר, הנחיית קבוצות.


3. 🔸תמיד עדיף לעשות מאשר לא לעשות🔸 – ליאור: "לא צריך לחכות שהטיימינג יהיה מושלם. בסוף, עדיף לעשות ולהתחיל מאשר לא לעשות בכלל. תוך כדי הדרך את לומדת מה את צריכה".


4. 🔸ליאור תביא את הבשורה🔸 – |שילוב של שני תחומים - ניהול קהילות והנחיית קבוצות| ליאור מרגישה שזה משהו שהולך יד ביד. שילוב של קהילה באון ליין למפגש קבוצתי באוף ליין. היא חיפשה מקום או קורס שמשלב בין שני הדברים האלו. אבל לא מצאה.

"אולי אני אביא את הבשורה". היא אמרה לי. "זה חדשני" אמרתי לה בתגובה. "זה שילוב של שני תחומים גם של ישן וגם של חדש, אל תחפשי, תצרי את זה". "זה ממש הכיוון" היא אמרה לי בעיניים חולמות.

היא תגיע לשם, אני בטוחה.


5. 🔸להגיד כן להזדמנויות🔸 – "הזדמנויות מגיעות אם אומרים כן". זה אחד מהדברים שליאור מאמינה בהם.

אחרי שילדה את בתה הראשונה "נטרפו הקלפים, מאוד רציתי להיות עם הבת שלי". ליאור חיפשה משרת אם בשעות נוחות. היא ראתה מודעה של חברה שחיפשה עובד.ת להקלדת נתונים למשך שלושה ימים. היא נקטה בגישת "יאללה, מה אכפת לי? גם ככה אני לא עושה עכשיו כלום".

אחרי יומיים קראו לה למשרד המנהל והציעו לה להיות יועצת גיוס והשמה בתחום ההייטק. לא היה לה מושג מה זה אומר, וגם לא ניסיון מתאים (על הנייר). אבל היא אמרה 'כן'. ומשם התגלגלה למשרה שממש אהבה, ולמדה הרבה על עצמה תוך כדי העבודה. מכאן ליאור למדה שאם אומרים כן לעבודה של שלושה ימים בהקלדת נתונים – אין לדעת לאן זה יוביל. כך גם בחיים כמובן.


6. 🔸"לייצר הזדמנויות לעצמך, להתחיל בהתנדבות ולראות מה קורה"🔸 – יום אחד ליאור קיבלה טלפון. הציעו לה להיות האמא שמובילה הקמת מועדון צרכנות לאמהות. עד אז היא ניהלה קהילות בזמנה הפנוי ובהתנדבות, כי היא אהבה לעשות את זה. זאת הייתה הפעם הראשונה שהציעו לשלם לה על ניהול קהילות אחרי 10 שנים בהתנדבות. כשהתחילה לעסוק בזה לראשונה אפילו לא ידעה מה הטייטל של התפקיד. היא שאלה את המנהל שלה: "מה לכתוב בחתימה של המייל?" המנהל ענה לה: "תכתבי מנהלת קהילה ושיווק". מאז היא עוסקת בזה כמקצוע, לאחרונה כעצמאית.

"גם אם אין לך את מי שמוכן לקבל אותך לסטאז', אז תייצר את זה לעצמך. תשב עם אנשים ברחוב ותראיין אותם. ולך תדע, אולי יצא מזה קורס או משהו מאוד מיוחד" "לא צריך לחכות למקום שיתן לנו את ההזדמנויות, אפשר לייצר אותן לבד".


7. 🔸"אני לא מאמינה שאפשר לעשות הכל"🔸 – דיברנו על בחירות ועל סדרי עדיפויות בחיים. "איזון בין בית-משפחה-עבודה הוא קושי שעדיין לא מצאתי לו פתרון. אני בצעדים מתקרבת לשם". ליאור חושבת שאפשר לוותר על הרעיון של 'להצליח לעשות הכל' ובמקום זה להתמקד בלהשקיט את הרגשות אשם שתוקפים אותך מפעם לפעם. "אני חושבת שהמחדל של העולם שלנו זה המרדף הזה של לעשות הכל". ליאור ממליצה להינות מהדרך, להנות ממה שיש ולוותר על המרדף הבלתי פוסק של 'עוד ועוד'. **המלצה של ליאור לפודקאסט בנושא בתגובות.


8. 🔸נקודות השבר (והצמיחה)🔸 - שאלתי את ליאור על נקודות השבר שלה. ליאור סיפרה לי שבמחזור הראשון של קורס 'ניהול הקהילות' שיצרה והעבירה באוניברסיטת בר אילן נרשמו 7 נשים כאשר היא תיכננה שירשמו לפחות 15. זאת הייתה נקודות שבר. "מה, אנשים לא אוהבים אותי? זה לא מעניין? אני לא מספיק טובה? לא שיווקתי טוב?...". לקח זמן עד שהיא שינתה את נקודת המבט וצמחה מהמקום הזה: " 7 נשים נרשמו לקורס שלי (!) והולכות ארבע פעמים למשך 10 שעות לשמוע אותי מדברת, זה היה להן מספיק חשוב והן השקיעו בזה כסף". אגב, מאז, הקורס, כמו ליאור, צמח.


9. 🔸מאחלת לעצמי🔸 – שאלתי את ליאור מה היא מאחלת לעצמה. "איזשהי שלווה, כי השיח הפנימי הוא מעייף. להגיע למקום שבו את לא מתעסקת בזה כל הזמן 'להרגיע את המחשבות' זה המקום הכי מאתגר שלי".

10. 🔸"חברות שלי זה החיים"🔸 – "מה חברות שלך יגידו עלייך?" אני אוהבת לשאול את השאלה זו. ליאור הפתיעה אותי עם התשובה המדוייקת שלה כיוון שידעה להגיד בדיוק מה יגידו עליה. ליאור שאלה אותן במסגרת אחד מהקורסים שעברה לאחרונה. "אני חושבת שגידו עליי שאני מאוד לא שיפוטית, מקבלת, שמחה בחלקי, בטוחה בעצמי, ומנגד שקשה לקבוע איתי פגישה ושאני לפעמים שומרת על עצמי, יודעת את הגבולות של עצמי ולא נותנת לעבור אותם."

---------------------------------------

נבחרת ההגיגים של ליאור :

• ידע+איטואיציה = הדרך להצלחה • "אין רגעי צחוק כמו עם ילדים" • "תמיד עדיף לבדוק למה כן מאשר למה לא" • "בסוף את לומדת הכי טוב מהדרך" • "גם אינסטלטור יכול לפתוח קהילה" • "אין אמא שלא מתמודדת עם השאלה 'האם אני אמא מספיק טובה'. וזה שהיא שואלת את עצמה את השאלה הזו, כבר מראה שהיא אמא טובה."

---------------------------------------

💫השיחה עם ליאור הזכירה לי את הדיון הראשון שהיה לי עם עצמי כשרק היה לי רעיון. כשהחלטתי לצאת ולראיין ברחוב. חשבתי שזה לא יעבוד. כי אני צריכה אולפן, וצוות, ומאפר, וצלם – ומישהו שייתן לי הזדמנות ושיגיד לי שאני יכולה. הקסם התחיל כשהחלטתי ליצור את ההזדמנות בעצמי כשיצאתי את הרחוב כמו מי שאני באמת, בלי ציוד, בלי ליהוק, בלי מאפר או צלם. רק אני והמצלמה שלי. שם הקסם התחיל באמת. 💫