חיפוש
  • עדי נסים

🎲על משחקים 2 🎲

עודכן ב: 29 אוק 2019

*שם המשחק*: משחק ההחלפות


*המשחק*: משחק למידה שלי עם עצמי


*הוראות* המשחק לפי שלבים:


-שלב א’: מצאו דמות- צאו החוצה למקום שבו יש אנשים. הביטו אל החלל. עצמו עיניים וקחו נשימה עמוקה. בפתיחת העיניים הביטו אל החלל. חכו עד שהמבט שלכם יתפס על דמות. לא משנה איזו דמות ומה תפקידה במרחב הציבורי.


-שלב ב’: התבוננו- התבוננו בתנועות הגוף של הדמות, נסו להבין כיצד הדמות נעה בחלל. יש לה תנועות מהירות? איטיות? עדינות? חדות? רכות? התבוננו בהבעות הפנים, נסו להבין איך הדמות מרגישה. לחוצה? עייפה? מאושרת? מבואסת? חולמנית? התבוננו בסיטואציה, מה הדמות עושה? לאן פניה מועדות? היא באמצע העבודה? היא מבלה?


-שלב ג’: התחלפו עם הדמות- עכשיו נסו לדמיין שאתם.ן היא הדמות. מה תפקידכם.ן בעולם? באיזו תחושה אתם.ן חווים.ות העולם? האם אתם.ן נינוחים? יש לכם.ן ביטחון? איך נראה הבוקר שלכם.ן? איך נראית השגרה שלכם.ן? איך נראית התקשורת עם העולם? איך תזמינו קפה בבית קפה? איך אתם.ן נוהגים.ות על הכביש?

קחו את הזמן. השתעשעו עם הדמיון אל תגבילו את עצמם.ן.


-שלב ד’: חזרו אל עצמכם.ן- עצמו עיניים וקחו נשימה עמוקה. חזרו אל עצכם.ן. איך המרגש? מה למדתם.ן מהדמות? איך החוויה בתוך הדמות הייתה שונה מהחוויה בתוכם.ן? מה בתחושות שלכם.ן היה שונה?


-שלב ה’: לקחת ולהשאיר- מה תיקחו? מה אהבתם.ן בדמות שבא לכם.ן לקחת איתם.ן? אולי לדמות יש ביטחון עצמי גבוה? אולי הדמות מעוררת השראה? אולי הדמות שקטה ורגועה ובא לכם.ן קצת מזה? אולי הדמות נתנה לכם.ן אומץ לעשות שיחה לא נעימה?

מה תשאירו אצל הדמות? מה פחות אהבתם.ן בדמות ולא בא לכם.ו לקחת אתכם.ן? אולי זה משהו שקיים בכם.ן שתרצו להשאיר מאחור? אולי זה משהו שמוציא מהכלים? האם הדמות תזזיתית מדי עבורכם.ן? אולי היא חסרת סבלנת? אולי היא מתנשאת? חולמנית?


-שלב ו’: הודו לדמות- אמרו בלב תודה לדמות ששיתפה פעולה באופן לא מודע במשחק.


המשיכו הלאה ביום