חיפוש
  • עדי נסים

על ניסיון חיים

עודכן ב: 29 אוק 2019

נגיעות מראיונות

היו

17.4.2019

הו צ'י מין סיטי

ויאטנםאת היו (Hieu) פגשתי בסייגון, ויאטנם. סייגון היא עיר צפופה ובועטת. זוהי התחנה האחרונה שלי בטיול ארוך. טיול של גיל 30.

היו קיבל את פניי בכניסה לדירה ששכרתי, אליה הגעתי ביום חם מאוד (מאוד) מסתבר שזה החודש הכי חם בשנה

יהו הוא אחד מהבעלים של הבניין שבו שכרתי את הדירה שלי אחרי כמה ימים חמים שבהם נפגשנו באקראיות בכניסה לבניין שאלתי אותו אם הוא רוצה להתראיין לפרויקט ראיונות רחוב. היו אמר שהאנגלית שלו לא ממש טובה ושלפעמים קשה להבין מה שהוא אומר. אמרתי שאני בטוחה שנסתדר והוא הסכים.


עליתי למעלה להתקרר במזגן ולהטעין את המצלמה. כשירדתי למטה יהו חיכה לי. מיקמתי את המצלמה בלובי הבניין. הניגוד בין מה שיש בתוך הבניין לבין הבחוץ הוא מדהים. לובי הבניין נקי מרוהט ומתוקתק. ואילו בפסיעה החוצה מהבניין אפשר למצוא רוכלים עם הדוכנים שלהם, נשים מבוגרות מבשלות בישיבה על הרצפה וגברים צעירים סוחבים ציוד לקראת שווקי הלילה.


"אז איך קוראים לך?" שאלתי אותו "את יכולה לקרוא לי הארי" משהו לא הסתדר "ומה השם הויאטמי שלך?" שאלתי "היו - Hieu" עכשיו זה מסתדר, חשבתי


להיו שני ילדים. בת בגיל 8 ובן בגיל 4. "הם ילדים ממש גדולים" אמרתי בפליאה "אז בן כמה אתה?" שאלתי "את יכולה לנחש?" זה טריק ממש מעצבן. אני תמיד מורידה לפחות שנתיים ממה שאני חושבת באמת. "32?" שאלתי, אחרי חישוב "לא" הוא אמר "34"? ניסיתי שוב "36" הוא אמר וחייך


היו נשוי מזה כ- 10 שנים. הוא הכיר את אישתו כשבילה עם חברים משותפים. הוא התאהב בה ואחרי שלוש שנים שבהם הם יצאו, הם נישאו.

"היית שמח להתחתן?" "כן, בזמנו". הוא צחק "אני חושב שאנחנו לא צריכים להתחתן כשאנחנו עדיין צעירים" הוא אמר "למה אתה חושב ככה?" שאלתי "כי אנחנו צריכים יותר ניסיון חיים. כי שאנחנו מתחתנים, הויאטנמים, יש דברים שאנחנו לא יכולים לעשות לבד". הוא שיתף בפתיחות "כמו מה?" "לדוגמא, ללכת לטייל לבד" הוא צחק


הערכתי את הכנות שבו. לא פשוט להודות בפני עצמך שלקחת החלטה כל כך משמעותית בגיל מוקדם מדי.

שאלתי את היו אם הוא מאושר. בחיים שלו, עם אישתו, עם הילדים, עם העבודה.


"כן. אני מאושר". הוא אמר וחייך.


המשכנו לדבר על החיים, על ויאטנם (כל מקום אחר בעולם מרגיש להיו מסוכן), על בודהה (היו בודהיסט ובכל פעם שהוא מרגיש שדברים לא מתנהלים כשורה הוא מתפלל לבודהה, וזה עוזר), על חברים של היו (חברים של היו יתארו אותו כמשוגע, לדבריו. היו אוהב להשטות ולצחוק), על הילדים שלו (מרגיע אותו לשחק איתם).

אחרי הראיון עליתי למעלה לדירה ששכרתי, למזגן. להטעין את המלצמה לקראת עוד ראיון. לתכנן מה אוכל לארוחת הערב. מרק פו? ולמי עוד לא קניתי מתנה? איפה כדאי לשתות קפה בפעם האחרונה? יהיה לי זמן בבנקוק בקונקשיין? שאשתה שייק מנגו? או אננס? או גם וגם?


טיול של גיל 30 שעומד להסתיים אחרי שלושה וחצי חודשים, לבד. זה בטוח ניסיון חיים.
  • Instagram - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle